Cieszyn

Ogłoszenia duszpasterskie
elzbieta.katolik.bielsko.pl
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
15 - 22.10.2014
 1. Obchody liturgiczne tygodnia:
  a) poniedziałek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  b) wtorek, wspomninie św. Jgnacego Antiocheńskiego, bp i męczennika
  c) środa, święto św. Łukasza, ewangelisty
  d) piątek, wspomninie św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji
  e) sobota, wspomninie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
 2. W związku ze zbliżającą XXVIII Międzynarodową Dekadą Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej w naszym kościele odbędzie się koncert 16 października o godz. 19.00. Wystąpi Estrada Ludowa „Czantoria” z Ustronia pod kierownictwem dr Danuty Zoń-Ciuk.
 3. Zapraszamy mieszkańców Cieszyna na Mszę świętą z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego, która odbędzie się we wtorek 17 października o godz. 8.00 w parafii pod wezwaniem Marii Magaleny.
 4. We wtorek o 19.00 spotkanie kręgu biblijnego w domu parafialnym.
 5. W środę dzień imienin ks. Łukasza, zapewniając o modlitwie życzymy mu wiele sił i błogosławieństwa na dalszy czas posługi w naszej parafii.
 6. W piątek 20.10 o 19.15 zapraszamy do kaplicy sióstr Boromeuszek na Górnym Rynku młodzież całego miasta na spotkanie ewangelizacyjne. W planie świadectwo Andrzeja Sowy, koncert zespołu Fausystem i spotkanie przy stole. Planowane zakończenie o 22.00. Sazczegóły na plakacie – można zeskanować kod QR, który odsyła na stronę internetową wydarzenia.
 7. Wypominki za zmarłych można składać u siostry w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Prosimy zaznaczyć, które wypominki są jednorazowe, czyli te które dodajemy do modlitwy różańcowej od Uroczystości Wszystkich Świętych do dnia 8 listopada, a które roczne, czyli odczytywane przez cały rok w niedzielę, przed Mszami św. o godz. 9.30 i 11.30.
 8. Obchodzimy dziś Dzień Dziecka Utraconego.Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  W przyszłą niedzielę poprzez ofiarę składaną przy wyjściu z Kościołą za zgodą Caritas, ks. bp. Romana będziemy wspierać ciężko chorą Cieszyniankę Marię, chorą przewlekle na Zesztywniające Zapalenie Stawów i Kręgosłupa. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
  Również w przyszłą niedzielę około o godz. 18 30. wystąpi w naszym kościele Zespół Proboszczowie. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. Za tydzień Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień modlitw w intencjach misyjnych Kościoła.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter