• Alleluja, Chrystus Zmartwychwstał!

 • Rzymskokatolicka Parafia Świętej Elżbiety

 • 1
 • 2

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
23-30.04.2017

 1. Druga Niedziela Wielkanocna, to Niedziela Miłosierdzia. Jezus ukazuje się, pozwala nam dotykać swojego poranionego Ciała, przebacza niewiarę, leczy nasze rany, obejmuje miłosierdziem. Powtarzajmy za św. Faustyną: Jezu, ufam tobie. Pamiętajmy, że dziś można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego. Każdy, kto weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie») uzyska taki odpust. Dzisiejszy dzień jest  także dniem odpustu w kaplicy zakonnej Sióstr Elżbietanek, na „Betanii” oraz w Kalembicach. Polecamy siostry i prowadzone przez nie dzieła w naszej modlitwie.
  W dniu dzisiejszym zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00.
 2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się 73. Tydzień Miłosierdzia. Uwielbiajmy Boga za Jego miłosierdzie, które ukazał wszystkim ludziom. Dzisiejszy dzień jest również świętem patronalnym CARITAS oraz dniem modlitw za kierowców. Składka przeznaczona jest na cele charytatywne  a ofiarą do puszek wspieramy radio diecezjalne Anioł Beskidów, które m. in. na swoim serwerze transmituje Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) W poniedziałek, 24 kwietnia, przypada Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski (uroczystość jest przeniesiona z 23 kwietnia).
  b) We wtorek, 25 kwietnia, obchodzimy święto Św. Marka Ewangelisty
  c) W sobotę, 29 kwietnia, czcimy Św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, patronkę Europy. W tym dniu przypada również  Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego podczas II Wojny Światowej.
 4. W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako NIEDZIELA BIBLIJNA. W tym dniu z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek celebracją Eucharystii o godzinie 12.00. Natomiast zakończenie pielgrzymki odbędzie się w łagiewnickim sanktuarium w środę, 3 maja, o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Mszą Świętą.
 5. Zapraszamy narzeczonych na  katechezy parafialne. W naszej Parafii odbędą się one 20 i 27 maja 2017 (2 soboty po 2 katechezy) – od 9.30 w Domu Parafialnym. Katechezy trwają do około 14.00.  
  Informacja i zapisy: mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 602 382 190
 6. Zapraszamy za tydzień na spotkanie wszystkich niesłyszących i niedosłyszących. Od godz. 15.00 będzie okazja do spowiedzi św, o godz. 15.30 Msza św, a po niej spotkanie w Domu Parafialnym.
 7. Krąg Biblijny odbędzie się w poniedziałek w Domu Parafialnym o godz. 19.00
 8. 26 kwietnia (tj. w środę) o godz. 17.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku - Białej odbędzie się Msza św. z okazji 25-lecia sakry biskupiej ks. Biskupa Tadeusza Rakoczego, a 29 kwietnia (tj. w sobotę) o godz. 17.00 w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się uroczysty koncert. Na koncert będzie można pojechać autokarem: wyjazd o godz. 16 00 z parkingu przy kościele św. Elżbiety. Zapisy w zakrystii, cena 10 zł (płatne w autokarze).
 9. Comiesięczne spotkanie Niesakramentalnych odbędzie się dzisiaj w kościele Św. Marii Magdaleny. Rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 10. W czwartek, 27 kwietnia, po Mszy św. wieczornej zapraszamy uczniów klas 3 na próbę przygotowującą do przyjęcia Pierwszej Komunii Św.