• Alleluja, Chrystus Zmartwychwstał!

 • Rzymskokatolicka Parafia Świętej Elżbiety

 • 1
 • 2

Ogłoszenia duszpasterskie

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
18.06  – 24.06.2017

 1. Dziś przypada 11 niedziela zwykła. Jako wspólnota Kościoła zgromadzona na Eucharystii, pragniemy dziękować Bogu za dar Jego obecności w naszym życiu oraz za obietnice zbawienia udzielone naszym ojcom w wierze. Każde niedzielne zgromadzenie eucharystyczne ma nam uświadomić, że Bóg nie zapomniał o nas, lecz ciągle troszczy się o nasze dobro. Do Pana należy nasza historia, dzień dzisiejszy i cała nasza przyszłość. Niech nasze z Nim spotkanie przyczyni się do ożywienia wiary.
  Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 2. We wtorek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy dzień Migranta i Uchodźcy.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) w środę, 21 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  b) w piątek, 23 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem ostatni dzień roku szkolnego i eucharystycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę świętą dziękczynną o godzinie 8.00.
  c) w sobotę, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 4. Dziś Parafia w Krasnej zaprasza na Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, suma odpustowa odbędzie się o godz. 10.30.
 5. Również dziś  POAK przeprowadzi kwestę na wakacyjno-kolonijny wyjazd dzieci.
 6. Zebranie rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonię odbędzie się 19 czerwca (poniedziałek) o godz. 17. 30 w salkach katechetycznych.
 7. Zapraszamy na kolejne spotkanie dla singli w Cieszynie, które odbędzie się 25.06 o godz. 15.00 w kościele Franciszkanów przy ul. Szersznika 3. Jest to miejsce formacji dla osób rozeznających swoje powołanie i przestrzenią poznawania ludzi z wartościami.
 8. Zgłoszenia na XXVI Pieszą Pielgrzymkę Cieszyn-Jasna Góra w dniach od 6 - 11 sierpnia przyjmujemy w zakrystii do końca czerwca. Gorąco zachęcamy młodzież i dorosłych do udziału w tej pielgrzymce. Przy zapisie uiszczamy opłatę 50 zł, na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki. (szczegóły na plakacie).
 9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznej procesji Bożego Ciała. Siostrom Elżbietankom, budowniczym ołtarzy, paniom sprzątającym kościół, służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiaty, panom niosącym baldachim, pocztom sztandarowym, policji i wszystkim uczestnikom liturgii i procesji składamy serdeczne podziękowania.
 10. Za tydzień wspólnota parafialna w Cieszynie-Mnisztwo, przeżywa swoją uroczystość odpustową, ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30, a nieszpory o 15.30.
 11. Zapraszamy narzeczonych na  katechezy parafialne. W naszej Parafii odbędą się one 23 i 30 września 2017 (2 soboty po 2 katechezy) – od 9.30 w Domu Parafialnym. Katechezy trwają do około 14.00. Informacja i zapisy: mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 602 382 190.
 12. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek w Domu Parafialnym o godz. 19.00.