• Alleluja, Chrystus Zmartwychwstał!

 • Rzymskokatolicka Parafia Świętej Elżbiety

 • 1
 • 2

Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.05.2017

 1. Dziś przypada 6 niedziela wielkanocna. Życie każdego człowieka upływa wśród wielu trudów i przeciwności. Mamy jednak świadomość, że nie jesteśmy sami. Towarzyszy nam Jezus Chrystus, który zapowiada i obiecuje swojego Ducha. To Ten, który od Ojca i Syna pochodzi, oświeca swoim światłem i nadaje sens życiu. Gromadząc się na Eucharystii bądźmy wdzięczni za tę zbawczą obietnicę.
  Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Procesje do krzyża będą połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
  Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek do godz. 17.30.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) w środę, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
  Jest to zarazem Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
  b) w piątek, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta. Również w tym dniu rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie obchodzona 4 czerwca.
 4. W sobotę, 27 maja o godzinie 10.00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku – Białej, Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu.
  Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
 5. Następna niedziela będzie obchodzona w Kościele jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. Zebrania POAK rozpocznie się w poniedziałek 22 maja o godzinie 18.00 nabożeństwem majowym w grocie w Zamarskach.
 7. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na XVII Regionalny Dzień Skupienia ADŚ diecezji bielsko – żywieckiej. Odbędzie się on w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Bielsku – Białej Hałcnowie w dniu 26 maja 2017 roku. Wyjazd autokarem o godzinie 10.00 z Placu Słowackiego w Cieszynie. Informacje i szczegóły o zapisach znajdują się na plakacie.
 8. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek w Domu Parafialnym o godz. 19.00
 9. Zapraszamy na Pielgrzymkę dzieci na Jasną Górę pod hasłem „Matko Najświętsza, dziękujemy!”. Pielgrzymka odbędzie się dnia 11 czerwca 2017 roku, a jej koszt wynosi 35 złotych. Zapisy można składać w księgarni AGNUS koło Starostwa Powiatowego, w zakrystii kościoła Św. Jerzego oraz u Pani Katechetki. Wyjazd o godzinie 7:00 spod kościoła Św. Jerzego w Cieszynie; powrót ok. godziny 18:00. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pań Katechetek.
 10. „Wybieram życie” - pod takim hasłem dzisiaj 21 maja w niedzielę, o godz. 13.00 na Rynku w Cieszynie rozpocznie się Chrześcijański marsz dla życia i Rodziny.
  O 14.00 Polonez i przemarsz ulicami Cieszyna, następnie Festyn Rodzinny i występ m.in.:  ZpiT Ziemi Cieszyńskiej na dziedzińcu SS. Boromeuszek.
 11. Zakończenie Dni Kultury Chrześcijańskiej w Cieszynie, dzisiaj w niedzielę 21 maja Mszą św. o godz.18.00 w kościele św. Marii Magdaleny.
 12. W niedzielę 28 maja od godz. 15.00 będzie okazja do spowiedzi św. dla wszystkich niesłyszących i niedosłyszących, o godz. 15.30 odbędzie się Msza św., a po niej spotkanie w Domu Parafialnym.