• Alleluja, Chrystus Zmartwychwstał!

 • Rzymskokatolicka Parafia Świętej Elżbiety

 • 1
 • 2

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła
23. VII. 2017

 1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o 17. 30.
 2. Parafia św. Marii Magdaleny przeżywa dzisiaj uroczystość ku czci swojej patronki. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 3. W przyszła niedzielę z racji niedawnego wspomniena św. Krzysztofa na zakończenie każdej Mszy świętej będziemy się modlić w intencji wszystkich kierowców i podróżujących oraz poświęcimy samochody. (Jak co roku obchodzimy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, w tym roku pod hasłem "Niesiemy dobrą Nowinę drogami świata"). Akcja ma wspomóc misjonarzy pracujących na różnych krańcach świata.
 4. W poniedziałek za tydzień (1 sierpnia),  rozpoczną się obchody naszego Odpustu Parafialnego Porcjunkuli. O godz. 17.30 nieszpory, o 18. 00 Msza święta, a po niej procesja maryjna. Prosimy o przyniesienie świec.
  2 sierpnia Msze święte będą w porządku niedzielnym, o godz. 11.30 uroczysta suma odpustowa, którą poprowadzi ks. Jerzy Basaj Dyrektor Krajowy Apostolatu Maryjnego.
 5. Sprzątanie kościoła odbędzie się w najbliższy poniedziałek od godz 9.00, prosimy o zaangażowanie w to dzieło. Spowiedź przed Odpustem Parafialnym będzie w czwartek od 17.00 do 18.00.
 6. POAK w czasie odpustu organizuje rozprowadzanie ciast i kołaczy. Zebrane datki będą przeznaczone na dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy parafian do włączenia się do tej akcji przez upieczenie ciast i pomoc przy rozprowadzaniu.
 7. Chętnych, którzy chcieliby podjąć Tryptyk Bożego Milosierdzia zapraszamy do zakrystii.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  a) poniedziałek, Wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  b) wtorek, Święto św. Jakuba, apostoła
  c) środa, Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  d) sobota Wspomniene św. Marty
 9. Dziś ustanowienie Bazyliki mniejszej w Rychwałdzie. Wszystkich  pielgrzymów informujemy, że uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 11.00 odbędzie się przy ołtarzu polowym. Od godz. 10.00 muzycy z Fundacji Braci Golec poprowadzą góralską witackę. Przy wejściach na teren kościelny będzie można otrzymać broszurę z tekstami liturgicznymi, ponieważ Msza św. będzie w języku łacińskim. Tych, którzy zamierzają przybyć na mszę samochodem zachęcamy do wcześniejszego przybycia na parking przed sanktuarium.
 10. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła, zaś w tygodniu w zakrystii.