Cieszyn

Ogłoszenia duszpasterskie
elzbieta.katolik.bielsko.pl
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
 20 – 26.05.2018
 1. Pięćdziesiątnica to owoc Wielkanocy i potwierdzenie wywyższenia Jezusa oraz Jego obecności we wspólnocie wierzących. Boża obietnica stale wypełnia się w czasie Kościoła. Można to poznać i ocenić po tym, jak Kościół stanowi przestrzeń działania Ducha Świętego i potrafi nieść Dobrą Nowinę ludziom wszystkich narodów i języków. Duch Święty pragnie przychodzić do ludzkich serc, aby zapalać w nich ogień swojej miłości.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) W poniedziałek, 21 maja – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. W tym dniu Msze święte o g.6.30 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Składka tego dnia jest przeznaczona na Dom Matki i Dziecka.
  b) W czwartek, 24 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana.
  Jest to zarazem Dzień modlitw za Kościół w Chinach.
  c) W sobotę, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta. O godzinie 10:00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku – Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
 3. We wtorek, 22 maja, przypada 23 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko – Biała, Żywiec)
 4. W przyszłą niedzielę, 27 maja, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu spotkanie osób niesłyszących i niedosłyszących. O 15.00 Spowiedź św., o 15.30 Eucharystia.
 5. Spotkanie POAK w poniedziałek o godzinie 17.30 w „Grocie” w Zamarskach.
 6. Procesja Bożego Ciała w tym roku wyruszy z Bobreckiej parafii. Nasza wspólnota przygotuje dwa Ołtarze, o pierwszy prosimy POAK oraz Radę Duszpasterską Parafii, a o drugi Zespół Teatralny i Siostry Elżbietanki.
 7. Majowe spotkanie KIK-u odbędzie się 23.05 w sali liceum katolickiego o 18.00.
 8. Również  23 maja o godz. 18.45 - po Mszy Św. w naszym kościele odbędzie się Koncert muzyki wokalno-instrumentalnej, w wykonaniu studentów Instytutu Muzyki z Cieszyna. Wystąpią m.in. połączone chóry: Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, Chór Dydaktyczny Instytutu Muzyki. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
 9. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza członków i sympatyków stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, na regionalny dzień skupienia, który odbędzie się 25 maja (piątek) w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Zapisy, informacje oraz telefon kontaktowy na plakacie.
 10. Zapraszamy na Pielgrzymkę Młodych na Jasną Górę w dniu 26 maja 2018 roku hasłem: „ JESTESMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM. Zapisy w zakrystii kościoła Św. Jerzego oraz w księgarni Agnus w Cieszynie. Szczegółowe informacje na afiszu w gablocie.
 11. Zapraszamy młodych na spotkanie na Polach Lednickich, które w tym roku odbędzie się 2 czerwca. Tegoroczna Lednica będzie  spotkaniem ze spojrzeniem Boga. W nim odkryjemy swoje „Jestem”. Warto spotkać się na Lednicy – w miejscu prawdziwego spojrzenia na człowieka. Zaproście swoich przyjaciół i bliskich. Koszt wyjazdu to 90 zł. (autokar, ubezpieczenie, pakiet lednicki) Wyjazd z parafii św. Elżbiety (dolny parking). Zbiórka w piątek 1 czerwca o godz 23 30, powrót w niedzielę 3 czerwca w godzinach dopołudniowych. Osoby niepełnoletnie prosimy o zabranie ze sobą zgody. Zapisy w parafii św. Elżbiety. Ilość miejsc ograniczona.
 12. Z dniem 31 maja Siostra Jadwiga kończy posługę organistki w naszym kościele. Serdecznie dziękujemy jej za wieloletnią posługę w naszej parafii i polecamy ją Panu Bogu w modlitwie. Msze święte w intencji Siostry Jadwigi odbędą się 27 maja o 7.30 oraz o 11.30.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter