Cieszyn

Ogłoszenia duszpasterskie
elzbieta.katolik.bielsko.pl
16  września 2018 r.
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Przed kościołem można wesprzeć diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Bóg zapłać za ofiary.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) we wtorek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski
  b) w czwartek, 20 września – wspomnienie świętych męczenników koreańskich
  c) w piątek, 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 3. Spotkanie POAK odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 4. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na nocne czuwanie i adorację do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach 21/22 września. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotce przed kościołem.
 5. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na Msze św. w każdą niedzielę o godz. 11.30. Jak co roku przygotowaliśmy dla dzieci książeczki z naklejkami z każdej niedzieli. Zachęcamy do uczestnictwa.
 6. W piątek oddamy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca.
 7. W sobotę, 22 września, o godz. 7.00 wyjazd na pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
 8. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy dziękowali Bogu za tegoroczne zbiory. Gospodarzami w tym roku są państwo Tadeusz i Barbara Herok.
  Prosimy Parafian, zwłaszcza działkowiczów, o dostarczenie do piątku plonów ziemi do dekoracji świątyni.  
 9. Ks. Kazimierz, który w zeszłym tygodniu gościł w naszej parafii informuje, że na cele misyjne złożyliśmy 5365 zł. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 10. Parafia św. Jerzego w Puńcowie zaprasza na Uroczystości Jubileuszu 500-lecia Kościoła. Msza św. sprawowana będzie 23 września o godz. 10.00.
 11. Spotkanie KIK-u odbędzie się 19 września, w środę, o godz. 19.00 w szkole katolickiej. Temat: "Efektywny altruizm a miłość chrześcijańska". Prowadzenie: dr Jakub Synowiec z UPJP2 w Krakowie.
 12. Od 22 do 30 września na placu kościelnym parafii św. Jerzego w Cieszynie będzie podstawiony kontener na makulaturę. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc dla dzieci w Boliwii.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter