Cieszyn

Ogłoszenia duszpasterskie
elzbieta.katolik.bielsko.pl
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
11 – 17.03.2018
 1. W środku wielkopostnej zadumy Kościół wzywa nas do radości.
  Dlatego 4 niedziela wielkiego postu (Laetare) budzi w nas poczucie radości głębszej i trwalszej. Jej źródłem jest Bóg bogaty w miłosierdzie, któremu warto zawierzyć. Doświadczając jedności z Nim, mamy świadomość możliwości skutecznego przezwyciężenia wszystkiego, co nam potrafi radość odebrać. Zatem radujmy się i otwórzmy na zbawczą moc Boga.
 2. W poniedziałek, 12 marca, Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się o godzinie 20.00 i potrwa do 21.00.
 3. Walne zebranie POAK odbędzie się 12 marca (w poniedziałek) o godzinie 16.30.
 4. Zebranie rodziców, którzy chcą posłać swoje dzieci na kolonię do Kołobrzegu odbędzie się  o godzinie 16.30 w poniedziałek w Domu Parafialnym.
 5. W czwartek młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. W tym roku przygotowanie ukończyły 24 osoby. Kandydaci  przyjmą sakrament Ducha Świętego w parafii narodzenia  św. Jana Chrzciciela na Mnisztwie o godz. 17.00 z rąk ks. bp. Romana Pindla. O godz. 16.00 próba kandydatów, świadków w kościele na Mnisztwie. Polecamy młodych i ich rodziny modlitwie. Po uroczystości prosimy pozostać w kościele - rozdanie pamiątek Sakramentu Bierzmowania.
 6. Rodziców dzieci z klas IV, którzy chcą odsprzedać stroje komunijne zapraszamy 13 marca (wtorek) od 17.00 do 18.00 do salki parafialnej. Prosimy by stroje były spakowane, podpisane i wycenione. Z kolei rodziców  dzieci klas III oraz dzieci wczesnokomunijnych chcących odkupić stroje komunijne zapraszamy 14 marca (środa) od 17.00 do 18.00 na przymiarkę do salki.
 7. W piątek, 16 marca, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.
 8. Zapraszamy wiernych do udział w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej ( w piątki o 17.30) oraz Gorzkich Żali ( w niedziele o godz. 17.15).
 9. Zapraszamy młodzież Cieszyna i nie tylko do uczestnictwa w IV Miejskiej Młodzieżowej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 17 marca tj. sobota. Rozpoczęcie w parafii św. Elżbiety o godz. 8.00. Trasa liczy około 20 km. Zakończenie około godz. 14.00 na cieszyńskim rynku wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zabierz ze sobą krzyż, wodę,  rozważania EDK 2018 pobrane na smartfona lub wydrukowany tekst ze strony: www.edk.org.pl. Można dołączyć w swoich parafiach. Zachęcamy i zapraszamy.
 10. Kancelaria parafialna w poniedziałek i środę będzie nieczynna.
 11. Caritas rozprowadza Paschaliki Wielkanocne.
 12. Rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Ojciec Piotr Łoza OSPPE, którego otaczamy gorącą modlitwą i serdecznie dziękujemy.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter